خانه / مصاحبه‌ها / هوش مصنوعی کاملاً جنبه‌‌ی حاکمیتی دارد

هوش مصنوعی کاملاً جنبه‌‌ی حاکمیتی دارد

محمدعلی شکوهیان‌راد گفت: هوش مصنوعی نه تنها صرفاً فنی نیست، بلکه با تأثیراتی که از دانش سایبرنتیک پذیرفته کاملاً جنبه‌‌ی حاکمیتی دارد.

به گزارش شبکه‌ی اطلاع‌رسانی راه دانا؛ استاد دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار «تیتر یک» گفت: هوش مصنوعی نه تنها صرفاً فنی نیست، بلکه با تأثیراتی که از دانش سایبرنتیک پذیرفته کاملاً جنبه‌‌ی حاکمیتی دارد.

محمدعلی شکوهیان‌راد با بیان اینکه این دانش در اداره کشورهای جهان نقش اساسی دارد، ادامه داد: قطعی است که باید در هوش مصنوعی به یکی از قدرت‌های برتر جهان تبدیل شویم، اما از طریق «عبور از مرزهای دانش» نه تقلید مبانی، محتوایی و فنی!

وی افزود: نظام اسلامی نمی‌تواند با مبانی غیر توحیدی و خلاف شرع مقدس اسلام، جامعه را کنترل نماید.

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: بر اساس صراحت فتوای مقام معظم رهبری، حتی تجسس در حریم خصوصی افراد در پیام‌رسان‌های داخلی نیز حرام است؛ چه رسد به آن سطح از تجسسی که هوش مصنوعی به بهانه‌ واکسن در پی دستیابی به آن است.

شکوهیان‌راد ادامه داد: صراحتاً اعلام می‌کنم اگر آنچه که در پروژه‌های مختلف هوش مصنوعی و کنترل سایبرنتیک صهیونیست‌ها نظیر ID۲۰۲۰، جامعه‌‌ی افزوده، تکینگی تکنولوژی و … تئوریزه شده، در ایران اسلامی پیاده شود، چیزی از شرع مقدس و انسانیت باقی نخواهند ماند!

وی افزود: سال‌ها شب و روز مطالعه کردیم و تفکر دشمن را در سایبرنتیک شناختیم تا مانع تحقق نظم نوین جهانی مورد ادعای آنها از این گذر شویم.
این مدرس دانشگاه در خاتمه خاطرنشان کرد: هیهات از نقض اصول دینی و انسانی به‌واسطه‌‌ی راهبرد جریان صهیونیسم و ننگ بر ما اگر به‌عنوان «نظام معترض جهانی» در این ظلم عظیم جهانی ساکت بنشینیم!

منبع: شبکه‌ی اطلاع‌رسانی راه دانا

همچنین ببینید

جوان، خودباوری و تولید دانش در مسیر انقلاب اسلامی

🎞 ببینید 🔶🔹 جوان، خودباوری و تولید دانش در مسیر انقلاب اسلامی 🔹🔶 💠 محورهای …

یک دیدگاه

  1. مطلب پیتر کونیگ در گلوبال ریسرچ تکان دهنده است!!کرونا رو عرض میکنم و مسئولان ما در خواب هستن و واکسیناسیون هم که رسما اجباری شده!مطلعان هم که کاری از دستشون برنمیآد،با تحصن زن وبچه مردم جلوی پاستور هم برخورد انتظامی میشه انگار که براندازند؟!آقای شکوهیان راد ما چکار باید بکنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *